Matematyka

Grażyna ma uczulenie na gluten, w związku z czym jedzenie które kupuje jest 7/4 razy droższe od normalnego. Grażyna kupiła 0,5 kg płatków ( 1 kg zwykłych kosztuje 7 zł) , 0,75 kg chleba ( 1kg zwykłego kosztuje 2,i50zł) i 0,3l Sosu Sojowego ( zwykły kosztuje 20 zł za 1l). a. ile zapłaciła Grażyna za swoje bezglutenowe produkty ? b. O ile drożej od zwykłych produktów ?


Answers

Generic placeholder image

Asior345

Reply

7zł*7/4=49/4zł=12 1/4zł=12,25zł-cena 1kg droższych płatków 2,5zł*7/4=2 1/2zł*7/4=5/2zł*7/4=35/8zł=4 3/8zł=4,375zł=4,38zł-cena droższego chleba 20zł*7/4=140/4zł=35zł-cena droższego sosu =================================== a) 0,5kg*12.25złkg=6,125zł=6,13zł-płatki 0,75zł*4,38zł/kg=3,285zł=3,29zł-chleb 0,3l*35zł/l=10,5zł 6,13zł+3,29zł+10,5zł=19,92zł-za produkty bezglutenowe odp.za bezglutenowe produkty zapłaci 19,91 b) 0,5kg*7złkg=3,5zł-płatki 0,75zł*2,5zł/kg=1,875zł=1,88złł-chleb 0,3l*20zł/l=6zł 3,5zł+1,88zł+6zł=11,38zł-za zwykłe produkty 19,92zł-11,38zł=8,54zł odp.zapłaci o 8,54zł drożej niż za zwykłe produkty

Leave a Answer


Please use only default html tags.